Понеділок, 15.04.2024, 17:50
Вітаю Вас Гість | RSS
Духовики-естрадники КУКіМ

СТРУКТУРА ОСОБИСТОСТІ В ПСИХОАНАЛІЗІ

Особистість за Фрейдом складається з трьох основних підструктур:

ІД (Воно), ЕГО (Я), СУПЕР-ЕГО (Над-Я)

 

 

Загальна характеристика

Психологічний портрет

ІД (Воно)

Несвідоме. Це скарбниця примітивних інстинктивних прагнень, емоцій, спогадів, забутих дитячих образ, травм, ворожі ставлення до своїх батьків, невтілені сексуальні бажання. Все це свідомість відкидає і сприймає як неприйнятне. Ід зберігає вплив на особистість упродовж всього життя. З цієї первинної матриці особистості відокремлюється в подальшому Его і Суперего. Ід – це резервуар психічної енергії, що забезпечує енергію для двох інших систем. Саме ІД дістає свою енергію від тілесних процесів.  Фройд назвав ІД справжньою психічною реальністю, оскільки Ід відображає світ суб’єктивних переживань особистості і не знає об’єктивної реальності.

ІД – джерело енергії. Воно шукає насолоди та уникає болю. Воно хоче тільки те, що хоче, і тільки тоді, коли хоче. Воно вимогливе, імпульсивне, сліпе, асоціальне та егоїстичне, обожнює задоволення та насолоди. Нагадує вередливу, погано виховану дитину. Не може зносити обмежень та заборон, не звертає уваги на реальність. Воно поза правилами й аргументами, поза цінностями і мораллю. Може вдовольнитися як реальною дією, так і фантазіями, уявивши, що вже має те, чого прагне, і що уявне не гірше від реального. Фрейд зауважував, що ІД діє як сліпий король з необмеженою владою, але де і як використовувати цю владу, йому вказують довірені радники(головним чином – ЕГО).

ЕГО (Я)

ЕГО – забезпечує  безпеку та нормальну психічну діяльність особистості.

 Его прагне висловити і вдовольнити бажання відповідно до вимог і правил довколишнього світу.

Его здійснює інтеграцію особистості, створює внутрішню гармонію, забезпечує м’яку взаємодію із середовищем.

Его – це виконавчий орган особистості, а також сфера перебігу інтелектуальних процесів і вирішення проблем. Его стоїть на захисті безпеки та самозбереження. На відміну від Ід, природа якого виявляється в пошуку задоволення, ЕГО підпорядковується принципу реальності. Внаслідок цього виникає можливість стримувати, переадресовувати чи поступово давати вихід грубій енергії ІД – відповідно до соціальних обмежень і сумління індивіда. ЕГО надає нашій поведінці розумності, розрізняє фантазії та реальність, здатне витримати напруження, змінюється від нового досвіду, спрямовує поведінку в правильне русло, щоб потреби вдовольнялися безпечним для самого індивіда та для інших людей чином.

СУПЕР-ЕГО

(Над-Я)

Суперего виконує такі функції: совість, самоспостереження, формування ідеалів. Людина не народжується з СУПЕРЕГО. Воно  формується з ЕГО в процесі життя внаслідок соціалізації та виступає цензором вчинків і думок ЕГо. Це внутрішнє представлення традиційних цінностей та ідеалів суспільства під виховним впливом насамперед сімї.

Суперего забезпечує самоспостереження, формування ідеалів, розробляє та вдосконалює моральні норми для особистості. Суперего намагається спрямувати особистість до абсолютної досконалості в думках, словах, учинках. Суперего- це швидше ідеал, ніж реальність, це моральна сила особистості. Супергего слугує більше завданню вдосконалення, ніж задоволення.

 

Щоб мудро керувати особистістю, ЕГО має тримати під контролем і ІД, і СУПЕРЕГО.

                Якщо Ід здобуває контроль над енергією, то поведінка людини стане імпульсивною, примітивною.

               Якщо СУПЕРЕГО отримає надлишкову енергію, поведінка людини регулюватиметься не реалістичними міркуваннями, а моральними. Особистість під тиском високих моральних стандартів може опинитися в стані фрустрації, в неї може з’явитися депресивне почуття власної неповноцінності та безсилля.

                Розподіл енергії між структурами особистості більш-менш стабілізується до кінця юнацького віку.

Література: 1.Психологія особистості в біографіях, подіях, портретах: Навч.посібник для студентів вищ.навч.закладів./В.Гордієнко, Л.Копець.- К.: Вид.дім. "Києво-Могилянська академія",2007.- 304 с.


Матеріали підготувала Викладач Близнюк Валентина Іванівна .


Форма входу
Наші викладачі
Категорії розділу
Творча діяльність оркестрів [12]
Інформація про концертні виступи духового та естрадного оркестрів КУКіМ
Вітання [30]
Привітання з нагоди різноманітних свят
Розпорядження адміністрації [6]
Ознайомлення з наказами та розпорядженнями адміністрації, що стосуються життя відділу ДЕІ КУКіМ
Дидактично-методичні матеріали [0]
Огляд дидактично-методичного забезпечення спеціалізації
Повідомлення для студентів [21]
Оголошення, запрошення
Block title
Духовий оркестр
Брати Дорошенки
Ганна Павленко
Духовий оркестр
Block title
Block content
2 курс 2011
З ДНЕМ СТУДЕНТА
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
Освітній портал
talschool-music Сервер поздоровлень, побажань та привітань Українська вільна бібліотека, безкоштовна електронна бібліотека онлайн
Рефераты -->
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 46
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Користувачі

Copyright MyCorp © 2024